XVII Konkurs Fotograficzny „Jelenia Góra i Jeleniogórzanie 2013” rozstrzygnięty !

Wpis 269 z 351
XVII Konkurs Fotograficzny „Jelenia Góra i Jeleniogórzanie 2013” rozstrzygnięty !

XVII Konkurs Fotograficzny „Jelenia Góra i Jeleniogórzanie 2013” rozstrzygnięty.
Jury w składzie:
Przewodniczący – dr hab. Piotr Komorowski – członek ZPAF-u – wykładowca uniwersytecki
członek – Janina Hobgarska – art. fotograf, członek ZPAF-u – dyrektor BWA w Jeleniej Gorze
członek – Andrzej Kriszpin art. fotograf, absolwent WSF we Wrocławiu.
Po zapoznaniu się z 139 pracami 28 autorów nadesłanych prac postanowiło przyznać następujące
nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Jacek Szczerbaniewicz za dwie prace „Podcienia”
II miejsce – Jerzy Wiklendt za pracę „Krajobraz jeleniogórski”
III miejsce – Jolanta Wilkońska za trzy zdjęcia „Spacer po Zabobrzu”

Wyróżnienia otrzymują:
Wojciech Bykowski – za zestaw czterech zdjęć „Mroczne miejsca Jeleniej Góry”
Robert Kwiatkowski – za pracę „W blasku słońca”
Jerzy Zając – za pracę „Pod słońce”

Nagroda Młodzieżowa:
Kamil Chorągwicki z Mysłakowic.
Jednocześnie Jury wytypowało 75 prac 28 autorów na wystawę pokonkursową.
Komisarz konkursu – Tadeusz Biłozor

Lista uczestników których prace zostały nagrodzone i wybrane przez jury na wystawę pokonkursową:

Biłozor Grzegorz Jelenia Góra  
Biłozor Tadeusz Jelenia Góra  
Bykowska Teresa Jelenia Góra  
Bykowski Wojciech Jelenia Góra Wyróżnienie
Chorągwicki Kamil Mysłakowice Nagroda młodzieżowa
Cyna Andrzej Jelenia Góra  
Foremny Jan Jelenia Góra  
Groth Bogdan Pruszcz Gdański  
Gustowski Daniel Widawa, woj.Łódzkie Nagroda rzeczowa
Gutaj Teodor Jelenia Góra  
Jankowski Cezary Jelenia Góra Nagroda rzeczowa
Karcz Janusz Jelenia Góra Nagroda rzeczowa
Kwiatkowski Robert Jelenia Góra Wyróżnienie
Literacki Ryszard Jelenia Góra  
Mrozek Michał Jelenia Góra Nagroda rzeczowa
Peikert Janina Jelenia Góra  
Płocki Łukasz Jelenia Góra Nagroda rzeczowa
Popek Sylwia Mysłakowice Nagroda rzeczowa
Pytel Janusz Jelenia Góra  
Pytel Tomasz Jelenia Góra  
Rawski Marek Jelenia Góra  
Rzepecka Maria Jelenia Góra Nagroda rzeczowa
Stecko Stanisława Jelenia Góra  
Szczerbaniewicz Jacek Jelenia Góra I miejsce
Wilkońska Jolanta Jelenia Góra III miejsce
Wiklendt Jerzy Jelenia Góra Ii miejsce
Wolak Piotr Mysłakowice Nagroda rzeczowa
Zając Jerzy Podgórzyn wyróżnienie