XVIII Biennale Fotografii Górskiej – wyniki

Wpis 251 z 409
XVIII Biennale Fotografii Górskiej – wyniki

Jeleniogórskie Centrum Kultury Jelenia Góra 29.06.2014r.

Protokół z posiedzenia jury  XVIII Biennale Fotografii Górskiej w dniu 29.06.2014r.

Jury w składzie:
prof.Eugeniusz Józefowski ( ZPAP) – przewodniczący
Janusz Nowacki ( ZPAF )
Sławoj Dubiel (ZPAF)
Wojciech Zawadzki ( ZPAF )
Jaroslav Benes – artysta fotograf
Ewa Andrzejewska ( ZPAF ) – sekretarz

po obejrzeniu 712 prac 78 autorów postanowiło zakwalifikować do wystawy 170 prac 58 autorów oraz przyznać następujące nagrody :

Grand Prix w wysokości 5.000.00,- zł – KRZYSZTOF STRZODA
I nagrodę w wysokości 2.500.00,-zł – RAFAŁ SWOSIŃSKI
II nagrodę w wysokości 1.500.00,-zł – PIOR GROCHALA
III nagrodę w wysokości 1.000,00,-zł – JULITA CHUDKO
Nagrodę specjalną za fotografie o tematyce tatrzańskiej -PAWEŁ OPALIŃSKI

Lista autorów zakwalifikowanych do uczestnictwa w Biennale
Adam Bencal:
„Rudawskie mgły”(zestaw czterech prac)
„Rudawskie smugi” (zestaw czterech prac)
Adam Brzoza:
„Grań”
„Przebudzenie”
Przemysław Bukowski:
„Ponad chmurami”
„Na szczycie”
Julita Chudko:
III Nagroda
„Grossglockner”( zestaw czterech prac)
Jarek Domański:
„Nad Morskim Okiem”
Dariusz Gawroński:
„Odwrót”
Dariusz Goetze:
„Rysa”
„Sen”
Piotr Grochala:
II Nagroda
„Z mgły i kamieni” ( zestaw czterech prac)
Waldemar Grzelak:
„Kolor ukojenia”
„Biały ślad”
Dariusz Grzyb:
„Góra”
„Halny”
„Dolina Rybiego Potoku”
„Powiew”
„Na szczycie”
Michał Gwiazdonik:
„Przed burzą – Beskidy”
„Samotne we mgle – Beskidy”
Jan Hrubý:
„Tvar Swewu” – zestaw dwóch prac
„Břízy”
„Horská jezírka „
Krzysztof Hudaszek:
„Via Ferrata Delle Tvincee”

Anna Jakubowska:
„Góry i domy”
„Zaspa”
„Stok”
Artur Jastrzębski:
„Hareidlandet”
Karolina Jonderko:
„W drodze z Leh de Mesali – Himalaje, Indie”
„Wioska Rumbak – Himalaje, Indie”
„Droga z Svinagar do Leh – Himalaje, Indie”
„Tybetańskie flagi modlitewne – Himalaje, Indie”
„Stok La – przełęcz w Himalajach, Indie”
„Pasterz – Himalaje, Indie”
Radosław Kaźmierczak:
„Koniec dnia”
„Złoty szczyt”
„Góry i chmury”
„Król połonin”
Marcin Kiełbiewski:
„Karkonosze – Pielgrzymy”
„Poranek w Sokolikach”
Łukasz Kołomański
„Rochacze”
Andrzej Kołodziejczyk:
„Śnieżka – 1986r.”
Przemysław Kruk:
„Podniebna wędrówka” (zestaw dwóch prac)
Milan Lhoták:
”Východní Krkonoše – Rýchory 01” (zestaw dwóch prac)
Michał Majchrzak:
„Passo Pordoi”
„Pierwszy śnieg”
Wojciech Miatkowski:
„Szare Rychory”(zestaw trzech prac)
Tomasz Mielech:
„Śnieżne Kotły”(zestaw trzech prac)
Wacław Narkiewicz:
„Na czeską stronę”
„Domek Myśliwski – Karkonosze”
Krzysztof Niewiadomski:
„ Jackowi Godlewskiemu”(zestaw trzech prac)
Paweł Opaliński – nagroda specjalna za tematykę tatrzańską
„Tatry – Słowacja” (zestaw dwóch prac)
Andrzej Opacian:
„Epoka lodowcowa w Piątce”
„Samotny we mgle”
Bogusław Pawłowski:
„Ucieczka”
„Jesień, wieczór, światło”
„Na Rysach”
„Chłodny tryptyk” (zestaw trzech prac)
Czesław Pietraszko:
„Rumowisko”
„Nadajnik w oddali”
„Droga”(zestaw dwóch prac)
Adam Piwowarczyk:
„Góry”(zestaw trzech prac)
Paulina Podlasińska:
„Alpy”
Mateusz Pojman:
„Dawid i Goliat”
„Śnieżka”
Marcin Porc:
„Biegacz górski”(zestaw trzech prac)
Tadeusz Piotr Prociak:
„Islandia”(zestaw trzech prac)
Janusz Pytel:
„…i w kolorze” Karkonosze (zestaw dwóch prac)
Michał Sieradzan:
„Dwa księżyce”
„Tatry”
Mieczysław Skrzypski:
„Widok na Tatry o świcie”(zestaw dwóch prac)
„Tatry”(zestaw dwóch prac)
Marzena Smyłła:
„Tatrzańskie ścieżki”(zestaw dwóch prac)
„Over the rainbow”(zestaw dwóch prac)
Rafał Solski:
„Borderline – study”(zestaw dwóch prac)
„Nogi Ducha Gór”
Michał Sośnicki:
„Tatry Zachodnie z Bobrowca”
„Magia Babiej Góry”
Velka Kopa muskana światłem”
„Wschód słońca z Trzech Koron”
Piotr Stachlewski:
„Na szlaku GR 20” – Korsyka
„Masyw Capitelu” – Korsyka
Krzysztof Strzoda:
Grand Prix
„Magic Mountains”
„Gdzieś kiedyś…”( zestaw dwóch prac)
„My imaginary Word”
“The Hut”
bez tytułu
Rafaf Swosiński:
I Nagroda
„Tatry”(zestaw dwóch prac)
„Tatrzańskie Stawy”(zestaw sześciu prac)
Jaroslav Šubr:
Agnieszka Szuwarzyńska:
„Kraina lawy ,popiołu i pyłu”(zestaw trzech prac)
Marek Szyryk:
Zestaw czterech prac
Zygmunt Trylański:
„Karkonoska Puszcza” (zestaw czterech prac)
„Góry Kaczawskie”
„Karkonoski zmierzch”
„Trzy Świnki”
Magdalena Wawrzyniak – Hojczyk:
„Fitz Roy”
„Mt. Asiniboive”
Jerzy Wiklendt:
„Brocken – Karkonosze”
Janusz Wojcieszak:
„Mountains Light”
„Rinka Waterfall”
„The Waterfall”
Magdalena Wawrzyńska:
„Majestat”
“Mountains Small Chapels”(zestaw trzech prac)
Jolanta Wilkońska:
”Śnieżka – Karkonosze”
„Śnieżne Kotły i Strażnica” – Karkonosze
„Śnieżka w Koronie” – Karkonosze
Jerzy Zając:
„Droga na Beskid – Tatry”
„Na czerwonym szlaku” – Karkonosze
„1495 npm. – Karkonosze
„Tatry”
Przemysław Zubel:
„Noc na Polanie”
Adam Zádéra:
Pitztal”
Jan Zych:
 „Korsyka”(zestaw dwóch prac)

error: Content is protected !!